راه نجات آموزش و پرورش در توسعه مهارت‌هاست

وزیر آموزش و پرورش با بیان اینکه راه نجات آموزش و پرورش در توسعه مهارت‌هاست، ادامه داد: امروز بسیاری از نظام های آموزشی جهان یکی از نقاط ضعف خودشان را مهارت آموزی اعلام کردند.

 به گزارش رجانیوز به نقل از فارس، سید محمد بطحایی وزیر آموزش و آموزش و پرورش عصر امروز از نمایشگاه دستاوردهای کانون‌های فرهنگی و تربیتی که در اردوگاه شهید باهنر تهران در حال برگزاری است، بازدید کرد.

 وی با حضور در تک‌تک غرفه‌ها، با دانش‌آموزان و مربیان گفت‌وگو کرد و در نهایت از کتاب‌های تألیف شده درباره انجمن‌های مدارس رونمایی کرد.

 بطحایی در این بازدید اظهار کرد: بخش عمده‌ آموزش‌ها باید به توسعه و گسترش مهارت‌ها اختصاص یابد اما نقطه ضعف نظام آموزشی ما این است که سهم کمتری را به توسعه مهارت‌ها اختصاص می‌دهیم.

 وی با بیان اینکه راه نجات آموزش و پرورش در توسعه مهارت‌هاست، ادامه داد: امروز بسیاری از نظام های آموزشی جهان یکی از نقاط ضعف خودشان را مهارت آموزی اعلام کردند.

 وزیر آموزش و پرورش افزود: امروزه اگر بر اساس سند تحول آموزش و پرورش از تبدیل شدن آموزش سنتی به پیشرفته صحبت می‌کنیم باید سهم مهارت آموزی در سبد آموزش دانش‌آموزان بیشتر شود‌.

 وی با بیان اینکه مدرسه باید پایگاه اجتماعی مهارت‌ آموزی شود، ادامه داد: سهم عمده‌ای از  آموزش‌ها باید آموزش‌های مهارتی اختصاص یابد.

 بطحایی به فعالیت کانون‌های فرهنگی و تربیتی اشاره کرد و گفت: کانون‌های فرهنگی و تربیتی تلاش‌های زیادی انجام دادند اما هنوز جایگاه خود را پیدا نکردند.

 وی تصریح کرد: باید بخش عمده از منابع امکانات و تجهیزات به سمت فعالیت های کانونی اختصاص یابد و بخشی از فضای آموزشی در مدرسه منتقل به کانون‌‌ها شود و در این راستا موانعی که برای توسعه کانون‌ها وجود دارد باید برطرف کنیم.

 وزیر آموزش و پرورش ادامه داد: ارتباط بامدرسه و ارتباط مدرسه و کانون ها شرط موفقیت است و در غیر این صورت عده کمی از دانش آموزان می توانند از آن استفاده کنند و در این راستا باید یک برنامه بلند مدت و کوتاه مدت آماده کنیم.

منبع:رجانیوز

صفحات پر بازدید:

محصولات قفسه بندی صادقی

قفسه بندی استند فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی سوپر مارکتی

قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی صنعتی و راک

درباره قفسه بندی صادقی