کاراته ایران در دنیا مثل الماس می‌درخشد

به گزارش خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس، بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی کاراته از صبح روز سه‌ شنبه هفته گذشته به میزبانی شهر مادرید و با حضور ۱۱۱۷ کاراته کا از ۱۴۰ کشور به میزبانی اسپانیا در سالن «ویزینک» آغاز شده و روز گذشته (یکشنبه) با برگزاری مسابقات کومیته تیمی به پایان رسید. در چارچوب این دوره از رقابت‌ها تیم ملی کومیته مردان ایران موفق شد با شکست حریفان خود به فینال مسابقات جهانی راه یابد. مردان کاراته ایران موفق شدند در فینال بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی اسپانیا با شکست تیم ملی ترکیه برای سومین بار در سکوی قهرمانی جهان بایستند. در پایان این دوره از مسابقات، کاراته ایران در مجموع پس از 48 سال به سکوی نایب قهرمانی رسید.

حسین روحانی در گفت وگو با خبرنگار ورزشی خبرگزاری فارس در پاسخ به این سوال که نتایج تی، گفت: با توجه به نتایجی که در بیست و چهارمین دوره مسابقات جهانی اسپانیا کسب کردیم واقعاً نتایج به دست ‌آمده فوق‌العاده عالی بود و با این نتایجی که برای ما رقم خورد باید به کاراته ایران و بچه‌های تیم ملی افتخار کنیم. برای آنهایی که در گذشته هم تلاش کردند و باعث موفقیت کاراته ایران شدند تا در حال حاضر کاراته کشورمان مثل یک الماس در دنیا بدرخشد هم افتخار ‌می‌کنیم. خدا را شکر ما این دوره را هم توانستیم سربلند از این امتحان مثل دوره‌های قبلی بیرون بیاییم. استارت این موفقیت از سال 2014 آلمان به همراه شهرام هروی رقم خورد و توانستیم در آن سال بعد از 57 سال مدال طلای کمیته تیمی دنیا را کسب کنیم. دو سال بعد از آن در مسابقات جهانی2016  اتریش این نتیجه را تکرار کردیم و حالا در مادرید اسپانیا قهرمان دنیا شدیم و در مجموع روی سکوی نایب قهرمانی دنیا قرار گرفتیم. تیم ملی کاراته تاریخ‌ساز شد و تا جایی که من به یاد دارم هیچ تیمی فکر نمی‌کنم که در دنیا توانسته سه دوره متوالی قهرمان شود. این کار بسیار بزرگی بود.

روحانی در ادامه صحبت‌های خود عنوان کرد: در 5 وزنی که داشتیم فقط امیر مهدیزاده از گردونه رقابت‌ها کنار رفت، او هم شایستگی کسب مدال را داشت امیر در طول مبارزه با حریف مراکشی از حریف خود پیش افتاده بود و متأسفانه بر اثر یک غافلگیری یک ضربه سه امتیازی خورد و بازی را از دست داد. هامون درفشی‌پور هم برای اولین بار در قهرمانی جهان حضور پیدا کرد و خوشبختانه توانست مدال برنز کسب کند.

وی در پاسخ به این سوال که بهمن عسگری که در این رقابت‌ها موفق به کسب مدال طلای انفرادی شد و نظر شما در مورد مبارزات او در این دور از رقابت‌ها چیست، گفت: در وزن 75 کیلوگرم بهمن عسگری در مسابقات کومیته انفرادی توانست تک مدال طلای انفرادی را کسب کند واقعاً او مزد زحمات چند سال گذشته خود را گرفت. در این وزن کاراته کاهای ایتالیا، آقایوف آذربایجانی، نماینده ژاپن از بهترین‌های دنیا هستند و در این وزن حضور دارند. حریف ایتالیایی بهمن 4 یا 5 دوره به فینال این وزن رسیده، آقایوف هم که نامش برای همه کاراته کاهای دنیا آشناست. بهمن موفق شد در این وزن طلا بگیرد و تجربیات زیادی را برای رسیدن به المپیک توکیو به دست بیاورد.

مربی تیم ملی کاراته در پاسخ به این سؤال که عملکرد پورشیب در این رقابت‌ها و به خصوص در مسابقات تیمی چطور بود، گفت: پورشیب کاپیتان تیم ملی است، او واقعاً مردانه جنگید و مثل هامون درفشی‌پور حقش رسیدن به فینال مسابقات انفرادی بود. او می‌توانست به فینال برسد اما در یک لحظه غفلت یک ضربه سه امتیازی از حریفش خورد و جبران آن خیلی سخت بود. پورشیب توانست آن سه امتیاز را جبران کند، اما حریفش یک امتیاز از او بیشتر داشت و در پایان این مبارزه او نتوانست به حقش برسد. پورشیب استحقاق گرفتن مدال طلا را داشت. چیزی از ارزش‌های ذبیح کم نشد. او در مسابقات فینال کومیته تیمی مردانه جنگید و با تمام وجودش مقابل نماینده ترکیه مبارزه کرد و نتیجه بازی را تغییر داد. برای او آرزوی موفقیت می‌کنم. 

روحانی در پاسخ به این سؤال که سجاد گنج‌زاده در وزن مثبت 84 کیلوگرم مبارزات بسیار جذابی را از خود به نمایش گذاشت حتی در فینال کومیته تیمی با شکست نماینده ترکیه باعث قهرمانی تیم ملی در این بخش شد. نظر شما در مورد مبارزات او چیست،اظهار داشت: سجاد برای سومین بار در فینال جهانی حضور پیدا کرد و تجربه بسیار بزرگی به دست آورد او در انفرادی به مدال نقره رسید و شاید اگر یک لحظه غفلت نمی‌کرد می‌توانست به مدال طلا برسد. او از حریف خود از لحاظ امتیاز پیش افتاده بود و در یک لحظه شرایط مسابقه را از دست داد. حریف سجاد هم یک کاراته کای شش دانگ بود. به نظرم این مسابقه تجربه خوبی برای سجاد بود، مدال نقره او هیچ چیزی از طلا کم ندارد، سجاد در فینال کومیته تیمی با تکیه بر تجربه‌های خود مقابل نماینده ترکیه فوق‌العاده عالی مبارزه کرد. او قطعاً می‌تواند در آینده بهتر از اینها باشد.

وی در پایان صحبت‌های خود، خاطرنشان کرد: از رئیس و دبیر فدراسیون و مربیان تیم ملی کاراته تشکر می‌کنم آنها واقعاً تلاش‌های زیادی کردند، ما امسال اعزام‌های زیادی داشتیم، فدراسیون شرایط مالی خوبی نداشت، اما آنها برای اعزام تلاش کردند. از مربیان تمام بازیکنان تشکر می‌کنم آنها نفرات خوبی را پرورش دادند و در اختیار تیم ملی قرار دادند. این همدلی و یکدل بودن باعث شده که کاراته ایران حالا به این جایگاه برسد.

منبع

صفحات پر بازدید:

محصولات قفسه بندی صادقی

قفسه بندی استند فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی سوپر مارکتی

قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی صنعتی و راک

درباره قفسه بندی صادقی

قفسه بندی انباری

 قفسه بندی کالسکه فروشگاهی