کشف محموله ۷۰ هزار لیتری سوخت قاچاق

رئیس پلیس آگاهی استان کرمان با اشاره به کشف محموله ۷۰ هزار لیتری سوخت قاچاق گفت: این محموله از استان‌های شرقی برای انتقال به سیستان و بلوچستان بارگیری شده بود.

 به گزارش رجانیوز به نقل از مهر، سرهنگ یدالله حسن‌پور صبح پنجشنبه در جمع خبرنگاران بیان داشت: از جمله انگیزه‌ها و زمینه‌های وقوع جرم می‌توان به بیکاری، فقر و ... اشاره کرد که نه تنها در استان بلکه در کشور و همه جای دنیا شاهد آن هستیم.

 وی ادامه داد: می‌توان با فرهنگ‌سازی از وقوع بسیاری از این جرائم جلوگیری کنیم زیرا بسیاری از مردم هیچ اطلاعی راجع به اتفاقاتی که ممکن است برایشان حادثه شود ندارند.

 وی به آمار وقوع قتل در هفت ماهه نخست سال اشاره کرد و افزود: در زمینه وقوع قتل با اقداماتی که صورت گرفته و فرهنگ‌سازی که با مساعدت دادگستری، استانداری و سایر نهادها صورت گرفته شاهد کاهش ۱۵ درصدی قتل نسبت به مدت مشابه سال قبل بودیم.

 حسن‌پور گفت: حدود ۳۷ درصد از وقوع قتل‌ها با سلاح گرم بوده و ۳۷ درصد قتل‌ها با سلاح سرد به وقوع پیوسته که بیشترین آمار را به خود اختصاص داده و ضرب و شتم، خفگی و سایر موضوعات در ارتکاب قتل دخیل بوده‌اند.

 رئیس پلیس آگاهی استان کرمان به انگیزه‌های وقوع قتل اشاره کرد و اظهار داشت: ۳۴ درصد وقوع قتل‌ها مربوط به نزاع و اختلاف، نزدیک به ۱۸ درصد اختلافات خانوادگی، ۴ درصد دعواهای ملکی، ۴ درصد انتقام‌جویی و ۱۴ درصد مربوط به مسائل غیر اخلاقی و سایر انگیزه‌ها بوده است.

 حسن‌پور تصریح کرد: ۷۹ درصد مقتولان را مرد و ۲۱ درصد را زنان تشکیل می‌دهند همچنین ۳ درصد مقتولان زیر ۱۸ سال و ۸۹ درصد بین ۱۸ تا ۵۵ سال هستند.

 رئیس پلیس آگاهی استان کرمان یادآور شد: ۸۲ درصد مقتولان تابعیت ایرانی دارند و ۱۸ درصد مقتولان را اتباع خارجی تشکیل میدهند.

 حسن‌پور به موضوع کلاهبرداری اشاره کرد و افزود: با وجود همه هشدارها و اطلاع‌رسانی‌های صورت گرفته هنوز هم شاهد وقوع کلاهبرداری مخصوصاً کلاهبرداری به وسیله دستگاه عابر بانک هستیم که معطوف به قشر خاصی نیست. این مساله از همه اقشار جامعه از کم سواد گرفته تا کسانی که دارای تحصیلات عالیه هستند را درگیر کرده است.

 افزایش ۸۰ درصدی کشف کالای قاچاق در کرمان

 وی در خصوص کشفیات قاچاق کالا گفت: در هفت ماهه سال جاری نسبت به مدت مشابه سال قبل شاهد ۸۰ درصد افزایش کشفیات کالای قاچاق بودیم.

 حسن‌پور بیان داشت: در زمینه کشف میراث فرهنگی ۷۴ درصد، وسایل نقلیه ۲۸، وسایل خانگی ۲۵۰ درصد، دام قاچاق ۱۲۵ درصد، ابزار آلات ۶۰۰ درصد و کشفیات سوخت ۱۹۷ درصد نسبت به مدت مشابه سال قبل افزایش داشته‌ایم.

 رئیس پلیس آگاهی استان کرمان یادآور شد: در استان کرمان به دلیل نزدیکی به استان‌های مرزی هم از خودش قاچاق سوخت صورت می‌گیرد و هم به معبری برای قاچاق سوخت برخی از شهرستان‌ها تبدیل شده که در این راستا پلیس موفق به کشف بالغ بر یک میلیون و ۴۵۰ هزار لیتر سوخت شده است.

 وی افزود: پلیس موفق شد از خروج محموله ۷۰ هزار لیتری سوخت که از استان‌های شرقی بارگیری شده و به مقصد سیستان و بلوچستان در حرکت بود جلوگیری کند و جمعا شش کامیون را توقیف و هشت نفر را در این ارتباط دستگیر کردند.

 رئیس پلیس آگاهی استان کرمان به اخلالگران در نظام اقتصادی، پولشویی، اختلاس و ... اشاره کرد و افزود: ستاد مبارزه با جرائم اقتصادی موفق به کشف ۳۶۲ میلیارد ریال کالای قاچاق شدند که این اقلام از طریق سازمان صنعت، معدن و تجارت به بازار عرضه و در اختیار همشهریان قرار گرفت.

منبع:رجانیوز

 

صفحات پر بازدید:

محصولات قفسه بندی صادقی

قفسه بندی استند فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی سوپر مارکتی

قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی صنعتی و راک

درباره قفسه بندی صادقی

قفسه بندی انباری

قفسه بندی کالسکه فروشگاهی