IT بخش مهمی از اشتغال کشور را به دوش می‌کشد

رئیس نظام صنفی رایانه‌ای کشور گفت: اشتغال‌زایی صنعت فناوری اطلاعات از ویژگی مهم آن است و در سال‌های اخیر، بخش عمده‌ای از اشتغال‌زایی اقتصاد کشور در این حوزه ایجادشده است.

به گزارش خبرگزاری فارس از اصفهان، محمدباقر اثنی‌عشری شامگاه دوشنبه در افتتاحیه نمایشگاه اتوکام اصفهان اظهار داشت: سازمان نظام صنفی رایانه‌ای متشکل از شرکت‌های کوچک و متوسط، فروشگاه‌ها و اشخاص حقیقی فعال در حوزه رایانه و فناوری اطلاعات است.

وی در ادامه افزود: نقش صنعت فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور در حال افزایش است و در حال حاضر به‌ عنوان یک بخش مهم از اقتصاد کشور شناخته می‌شود.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور همچنین خاطرنشان کرد: رئیس‌جمهور در ابتدای تشکیل دولت خود، بر لزوم دو برابر کردن سهم صنعت فناوری اطلاعات در اقتصاد کشور تأکید کرد و در حال حاضر بخش‌هایی از این هدف محقق شده و بخش‌هایی نیز نشده است.

اثنی‌عشری به تشریح ویژگی‌های صنعت فناوری اطلاعات پرداخت و گفت: ویژگی مهمی که این صنعت دارد، ثروت آفرین بودن آن است؛ اغلب بنگاه‌های فعال در این صنعت از یک ایده خلاقانه شروع‌شده‌اند و به‌ تدریج سهم خود را در کسب‌وکار افزایش داده و موفق به خلق ثروت شده‌اند.

وی ادامه داد: اشتغال‌زایی صنعت فناوری اطلاعات دیگر ویژگی مهم آن است و در سال‌های اخیر، بخش عمده‌ای از اشتغال‌زایی اقتصاد کشور در این حوزه ایجادشده است.

رئیس سازمان نظام صنفی رایانه‌ای کشور یادآور شد: شفافیت محصول مستقیم توسعه فناوری اطلاعات در هر کشوری است و از این‌ رو، توسعه این صنعت برای بهبود شفافیت در همه حوزه‌ها از اهمیت خاصی برخوردار است.

وی خاطرنشان کرد: سازمان نظام صنفی استان اصفهان از قدیمی‌ترین سازمان‌های نظام صنفی رایانه‌ای کشور است و استان اصفهان نیز یکی از استان‌هایی است که همیشه در امر فناوری اطلاعات، پیشگام بوده است.

اثنی‌عشری، صنعت فناوری اطلاعات را صنعتی پربازده و پرظرفیت عنوان کرد و گفت: حتی در دوره‌های رکود تورمی هم این صنعت رشد مثبت داشته و در 4 سال اخیر، سالانه به‌ طور متوسط 17 درصد رشد کرده و این یعنی حتی با وجود تنگناها نیز این صنعت فرصت‌های زیادی برای سرمایه‌گذاری و توسعه ایجاد می‌کند.

منبع:خبرگزاری فارس

صفحات پر بازدید:

محصولات قفسه بندی صادقی

قفسه بندی استند فروشگاهی

قفسه بندی فروشگاهی

قفسه بندی سوپر مارکتی

قفسه بندی پیچ و مهره ای

قفسه بندی صنعتی و راک

درباره قفسه بندی صادقی

قفسه بندی انباری

 

قفسه بندی کالسکه فروشگاهی